
Kā jau vasarā, arī šoreiz paralēli volejbolam Burtniekos kaut kur citur Latvijā notika tieši tādas pašas vai līdzīgas aktivitātes, tāpēc uz jubilejas turnīru bija atbraukušas tikai 15 komandas — 14 no Latvijas un arī dāmu blice no Pleskavas. Ir bijuši turnīri, kad… Bet par vēsturi šoreiz lai Liesmai stāsta vīrs, kurš pirms 20 gadiem turnīru uzsācis un arī tagad joprojām šajā apritē, tiesa, nu jau galveno rīkošanu atvēlot savam dēlam Ģirtam un Guntim Braslim, kurš nu jau ne tikai volejbola entuziasts, bet arī Burtnieku novada domnieks.
Stāsta ULDIS MĀRTIŅSONS: «Pirmais turnīrs ar astoņu komandu līdzdalību notika 1998. gadā, bija četras vīriešu un četras sieviešu komandas. Toreiz vēl dāmas un kungus tā neuzsvēra kā tagad… Es toreiz biju Burtniekos pagastvecis, tā nedaudz pieskatīju arī Valmieras sieviešu volejbola komandu. Laikam viņas to ideju man iebīdīja — sak, vajagot arī vasarā volejbolu uzspēlēt! Dalības maksa toreiz bija laikam 10 lati, pagasts daudz palīdzēja, zvejnieki toreiz zivis mums par brīvu deva… Tagad jāpērk, jo citādāki kļuvuši zvejas nosacījumi.
NEIES CAURI! Viļķeniešu uzbrukums tūlīt iesprūdīs slaido Burtnieku komandas puišu trīskāršajā blokā.