
«Dejot sāku, jo sieva aizvilka,» smejoties saka svētku vēstnesis. Viņš dejošanai pievērsies 1982. gadā, kad uzsācis dzīvi Valmierā. Tajā laikā Kauguru pagastā veidojies vidējās paaudzes deju kolektīvs, kuru vadīja Ērika Klapere. «Viņa savāca vietējos jauniešus. Mana sieva bija liela dejotāja un pavilka mani līdzi. Es laikam pēdējo reizi biju dejojis 5. klasē, kopš tā laika ar dejošanu nebiju saistīts,» atceras A. Miruškins. Vidusskolas un augstskolas laikā vairāk nodarbojies ar sportu, spēlējis pūtēju orķestrī. Dejojot Beverīnas novada vēstnesis piedalījies astoņos svētkos, sākot no 1985. gada, bet pirmie aizvadīti orķestra sastāvā 1972. gadā. Ja ieskaitām arī Skolēnu dziesmu un deju svētkus, tad Aivars kopā piedalījies jau desmit pasākumos.
DEJOTPRIEKS. Beverīnas novada XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku vēstnesis Aivars Miruškins pirms koncerta Mūrmuižā. Jāņa Līgata foto