
Šogad sakarā ar Latvijas un Igaunijas valstu 100 gadu jubilejām vairāk bija pacentušies igauņi, atvedot uz robežpunktu savu kultūras programmu ar slaveniem estrādes dziedātājiem un policijas orķestri. Šis pasākums vienmēr ir ļoti apmeklēts, pie kam ne tikai no vecākās paaudzes, bet arī no jauniešu puses. Šogad bija ļoti labi laika apstākļi, pie ugunskura varēja nobaudīt igauņu karavīru zupu, uzstājās arī dejotāji no Latvijas un folkloras kopas, klātesošos uzrunāja Arvo Mallings no Karksi-Nuijas un Naukšēnu novada domes priekšsēdētājs Jānis Zuments. Mums šie notikumi ir svarīgi, tos vienmēr pieminam ar pietāti un mīlestību, tāpēc prieks, ka arī citiem tas šķiet nozīmīgi, jo mašīnu rinda Latvijas pusē stiepās teju kilometra garumā. Īpašu paldies gribētu izteikt ceļa malai piegulošo zemju īpašniekus, kas kurināja ugunskurus, tas atceļā radīja svinīgu iespaidu, saviļņojums nebija pārgājis vēl nākamajā dienā.
Tā mēs katru gadu 23. augustā turpinām šo tradīciju. Iepriekšējos gados Baltijas ceļa atceres pasākumi varbūt nebija tik pompozi, taču tāpat sirsnīgi un jauki.»
IZLOCĪT KĀJAS aicina Rīgas Danču klubs. Noras Kārkliņas foto