
Tāpēc tas kopš 1995. gada tika pieņemts par Latvijas vienotā ugunsdzēsības dienesta sākumu un 17. maijs izvēlēts būt par Ugunsdzēsēju un glābēju dienu, kurā godinām šīs nozīmīgās profesijas ļaudis – tiklab brīvprātīgos, cik arī no brīvprātīgo kustības reiz izaugušā valsts ugunsdzēsības dienesta ugunsdzēsējus glābējus, un sakām viņiem paldies. Jo sevišķi, ja sagaidīta jubileja kā šogad – 160!
Valmieras novada brīvprātīgie ugunsdzēsēji un viņu darbības atbalstītāji Ugunsdzēsības 160. gadadienas svinībās Matīšu kultūras namā. Jāņa Šatrovska foto