
CEPETIS PATS MĀJĀS NENĀKS. Oskars Ķibermanis no sacensībām brīvajā laikā ir arī aktīvs mednieks, kurš savu šaušanas prasmi ik pa brīdim uzspodrina turpat Rencēnu šautuvē. Gunta Vīksnas foto
Kā pats vērtē gaidāmo Izturības skrējienu?
Tikai pozitīvi, jo tas taču popularizē aktivitātes laukos un attīsta lauku sportisko dzīvi! Pats esmu aktīvās atpūtas piekritējs tieši dabā, tāpēc noteikti ieteiktu piedalīties šādā pasākumā, jo jebkāda fiziska aktivitāte, it sevišķi svaigā gaisā, nāk tikai par labu. Protams, aicinu piedalīties arī tāpēc, ka Izturības skrējiens notiek manā dzimtajā vietā — Rencēnos.
Pērn Izturības skrējienā piedalījās teju 100 dalībnieki, bet noteikti bija arī kāds, kuram nepietika apņēmības un drosmes. Ko tu domā par mērķu sasniegšanu un grūtībām?
Protams, ceļā uz mērķi ir jāsaskaras ar grūtībām, taču tās tikai stiprina un attīsta tevi kā personību, kā arī ļauj tiekties uz jaunām virsotnēm. Galvenais, lai katram šis mērķis būtu un lai tas būtu reāls!
Vai, tavuprāt, dalībniekiem pirms Izturības skrējiena vajadzētu arī kā īpaši gatavoties?
Pirms šāda veida sacensībām noteikti vajag parūpēties par savu fizisko formu, lai organisms jau būtu sagatavots kādai slodzei. Svarīgi arī veselīgi un pilnvērtīgi ēst. Piemēram, mans rīts sākas ar nelielu rīta rosmi un sātīgām brokastīm. Ikdienā bieži lietoju visdažādākajos veidos pagatavotu meža gaļu. Vislabprātāk to ēdu kopā ar svaigiem sezonas salātiem.