
Šo tradīciju savulaik Latvijā bija aizsākusi kordiriģente Vizma Zandersone no Dobeles. Starp citu, Vizmu saietam ir vēl viens muzikāls piesitiens – dzejnieces Vizmas Belševicas vārsmas apvienojumā ar komponistes Selgas Mences mūziku ir Vizmu saieta himna.
Šoreiz mūsu tikšanās notiek Vizmas tēva Ulda Maksiņa apaļās 100 gadu jubilejas svinībās kaimiņu novada aprūpes namā Urga. Kad visi apsveikumi galā, dziesmas nodziedātas un milzīgajam Liepkalnu ceptajam kliņģerim sveces nopūstas, klāt svētku mielasts. Pirms sēsties pie galda uz garākām vai īsākām sarunām pie kafijas tases, noķeru jubilāra meitu Vizmu pie rokas uz īsu sarunu.
APRŪPES NAMS URGA. Ir 2025. gada 29. janvāris, Vizma Maksiņa ir priecīga būt klāt sava tēva Ulda Maksiņa 100. dzimšanas dienā.