
Zīmolam «Rada Zita» – sudrabs un divas bronzas
Pie valmierietes, bijušās dārzkopes un floristes, tagad mājražotājas ZITAS PETRUSEVIČAS viņas plašajā un ar gaumi ierīkotajā dārzā «Liesma» viesojās tieši pirms gada. Iemesls intervijai terasē pie smaržīgas pašas vāktu augu tējas bija pamatots, jo pērn, pirmo reizi piedaloties «Novada Garšas» pārtikas konkursā, Zita tajā ieguva zelta medaļu par «Zitas gardo ievārījumu», kurā viņa meistarīgi bija salikusi nomizotus bumbierus, cidonijas un smiltsērkšķus.
«Kombinācija nejauša, bet ideāla,» – tā pati mājražotāja mūsu sarunā īsi raksturoja šo savu meistarstiķi. Sudrabs pērnajā izstādē Zitai tika par upeņu želeju salikumā ar kanēli un lauru lapu, savukārt bronza par «manu bērnības garšu, kad pie otrās vecmāmiņas arvien galdā bija upeņu un kazeņu ievārījums» – tā Zita.
AR MEDAĻĀM. Mājražotāja Zita Petruseviča Simjūda tirgū. Ārijas Romanovskas foto