
Pasākums ritēja ļoti raiti, neskatoties uz dalībnieku kuplo pulku. To sekmēja arī modernās tehnoloģijas – pirmo reizi tika izmēģināta tā saucamā «informatīvā skrejošā rinda» virs skatuves, kura ļāva ietaupīt laiku kārtējā dalībnieka pieteikšanai. (Vēlāk neoficiāli izskanēja arī radoša ideja ierīkot ko līdzīgu zāles pretējā pusē, lai varētu atbrīvot dziedātāju rokas no nošu grāmatām.) Visi priekšnesumi bija rūpīgi sagatavoti, un nebija tādu uzstāšanos, kuru skatītāji neatbalstītu ar vētrainiem aplausiem. Kā parasti šajos svētkos tika pārstāvēti mākslinieciskie kolektīvi visās vecuma grupās – gan jaunieši, gan seniori un vidējā paaudze: kori «Valmiera», «Jumara», «Skan», «Imanta», «Kaķi», «Baltie bērzi», deju kolektīvi «Agrā Rūsa», «Pastalnieki», «Gauja» (vairākās paaudzēs), Etno kokles, pūtēju orķestris «Signāls», bigbends «Valmieras puikas» un citi.
Pats emocionālākais mirklis bija koncerta izskaņā, kad kopējā dziesmā «Vairāk laika nav» vienojās dejotāji, dziedātāji un skatītāji. Pēc tam sekoja pateicības par padarīto darbu Valmieras KC darbiniekiem, kolektīvu vadītājiem un atbalstītājiem. Pēc koncerta dalībnieki varēja izbaudīt atpūtas vakaru ar kādas Siguldas puses grupas muzikālo atbalstu, kura laikā varēja dzirdēt vecos labos gabalus interesantā roka stila aranžējumā.
Svētki aizvadīti, un, kā teica savā noslēguma runā Kultūras centra vadītājs Toms Upners, tiekamies nākamgad, iespējams, jau citās telpās, un tas savukārt liek domāt, ka beidzot varētu sākties ilgi gaidītais kultūras nama renovācijas process. Tad jau līdz 2020.!
KOLEKTĪVU VADĪTĀJI UN KULTŪRAS CENTRA DARBINIEKI. Valmieras Kultūras centra foto