
Gan festivāla ideja, gan ļoti neparastā programma savas pirmreizības dēļ prasa paskaidrojumu. Saruna ar festivāla producentēm MARTU KONTIŅU un ELIZABETI PALASIOSU.
Kā nonācāt līdz idejai par multimediju festivālu?
Elizabete: Valmierā ir unikāla iespēja mācīties radošās tehnoloģijas un audio vizuālo komunikāciju no 10. klases līdz pat doktora disertācijai, jo te ir ļoti spēcīga Valmieras Dizaina un mākslas vidusskola, kurā jaunieši apgūst dizainu, video, animāciju, strādā ar jaunajām tehnoloģijām, mācās programmēšanas pamatus, un turpinājums ir Vidzemes Augstskolā, kur ir atsevišķa interaktīvo mediju laboratorija, kurā strādā zinātnieki un pētnieki, mediju un komunikācijas nozares topošie speciālisti, un sanāk, ka vienā pilsētā var iziet cauri visam ciklam. Audiovizuālie un multimediji paģērē jau sarežģītākas formas, ne tikai TV vai kino ekrānus, piemēram, virtuālās realitātes brilles vai papildināto realitāti caur mobilo telefonu, kur saplūst fiziskā realitāte un digitālā vide, un šeit tas viss ir.
Producente Elizabete Palasiosa. Valda Kauliņa foto