
Atklāšanas ceremonijā klātesošos sveica Valmieras novada domes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Olmanis, sakot paldies koncerta dalībniekiem, kuri ieradušies Valmierā tik kuplā skaitā, pie viena atgādinot, ka šī ir vieta, kur tiek turētas cieņā Dziesmu svētku tradīcijas, kuru pirmsākumi meklējami šeit – Vidzemē, Dikļos, un aicinot izbaudīt šo skaisto Vasarsvētku dienu un pūtēju mūziku.
Orķestru sniegumā skanēja skaņdarbi no XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku pūtēju orķestru koncerta «Spēlējam un svinam pāri laikiem Latvijā» programmas. Dienu iepriekš šī pati programma tika izspēlēta Madonā, pamainījās vienīgi orķestru un virsdiriģentu sastāvs, bet kopumā abos šajos saietos piedalījās 32 orķestri ar 735 dalībniekiem, Valmierā – pāri par četriem simtiem.
PIRMS VĒL TRIBĪNĒ KĀPA VIRSDIRIĢENTI, par vajadzīgās noskaņas radīšanu parūpējās stabuļu un seno tauru sasaukšanās. Gustava Māziņa foto