
Agrā ceturtdienas rītā orķestranti ieradās Rīgā, lai ar savu defilē programmu priecētu skatītājus, kā arī piedalītos defilē finālkonkursā. Orķestra dalībniece Madara Kaužēna atceras: «Mēs bijām pilni spara, gatavi sākt šo svētku dienu, defilējot pie Brīvības pieminekļa.» Šogad orķestris Si bemol uzstājās ar Mārtiņa Birņa aranžētajām grupas Jumprava dziesmām Lindas Mīļās horeogrāfijā, veidojot defilē priekšnesumu Tālu aizgāja Vēlreiz Ziemeļmeita. Kopumā piedalījās 10 orķestri divās grupās. Valmieras Valsts ģimnāzijas pūtēju orķestris defilē konkursā ieguva augsto 3. vietu valstī — 1. pakāpi ar 43,80 punktiem. Ar gūtajiem iespaidiem dalījās orķestrante Amanda Grundmane, kura šogad uzstājās pirmo reizi: «Es zinu, cik ļoti liels darbs tika ieguldīts, un tagad ir gandarījuma sajūta, ka tu esi izdarījis visu, kas ir bijis tavos spēkos.»