
Šoreiz sarunu tēma bija pagalmu stāsti. Savās atmiņās dalījās vairāki sedēnieši, tostarp arī tie, kuri šeit dzīvojuši jau kopš pagājušā gadsimta sešdesmitajiem gadiem. Valmieras bibliotēkas novadpētnieces Agitas Lapsas vadībā ienirām Sedas strādnieku ciemata ļaužu ikdienas dzīves paradumos.
Vispirms Agita aicināja atcerēties, kā izskatījās dalībnieku pagalmi, viņu ikdienas gaitas bērnībā. Bērni gandrīz visu brīvo laiku, kad nebija jāpalīdz vecākiem mājas darbos, pavadīja pagalmos, spēlējot visādas spēles – laptu, nazīšus, klasītes, paslēpes, kurās dažkārt piedalījās līdz pat piecdesmit bērnu, un tad nu bijis grūti katru atrast.
Sedas bibliotēkā uzjundī atmiņas un top stāsti.