
Brauciens 333 kilometru garumā sākās rīta agrumā, pa ceļam satiekot draugus no Panevēžas Mūzikas skolas. Pusdienlaikā ieradāmies Ukmerģē, kur mūs jauki sagaidīja vietējais stīgu orķestris. Neliels mēģinājums, un Sadraudzības koncerts varēja sākties.
Koncertu iesāka Valmieras Mūzikas skolas orķestris, Maijas Ozolas vadībā izpildot V. Hausmana, V. A. Mocarta, A. Pjacollas, Ž. Bizē un Dž. Rossīni skaņdarbus. Starp orķestra priekšnesumiem uzstājās solisti — V. Goba (čells), E. Grīva (čells), M. E. Smilga (vijole) un vijoļu duets A. Štālmane un A. D. Caune koncertmeistares Airas Rulles pavadījumā. Tad muzicēja Ukmerģes Mūzikas skolas čellisti un stīgu orķestris. Par to, ka mūzika ir valoda bez vārdiem, pārliecinājāmies, kad koncerta noslēgumā visi draudzīgi savietojās uz skatuves un kopā atskaņoja J. Naujalis Svajone (Sapnis), kuru diriģēja Virgīnija. Pēc koncerta bija sadraudzības brīdis, kurā, baudot cienastu, risinājās draudzīgas sarunas bērnu starpā. Skolotāji dalījās ar pieredzi pedagoģiskajā darbībā un pārrunāja turpmākās sadarbības iespējas.
Paldies Valmieras Mūzikas skolas direktorei I. Sudrabai, lietvedei A. Bergai un šoferītim M. Sijātam, kurš mūs precīzi nogādāja visās vietās.