
Jaunie pianisti vecumā no 8 līdz 15 gadiem četrās vecuma grupās (A, C un D grupas dalībnieki muzicēja Valmieras Kultūras centra koncertzālē, B grupas dalībnieki — Valmieras Mūzikas skolā) izpildīja trīs skaņdarbus: klasicisma laikmetā komponētas sonātes vai sonatīnes pirmo (Allegro) daļu vai Rondo, dalībnieka pārstāvētās valsts komponista skaņdarbu un brīvas izvēles skaņdarbu.
Dalībnieku sniegumu vērtēja starptautiski atzīti profesionāli pianisti un pedagogi — Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) profesors un Klavieru katedras vadītājs Juris Kalnciems, Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolas Klavieru nodaļas vadītāja Gunta Boža, pianiste un pedagoģe Anita Pāže, Jāzepa Mediņa Rīgas 1. Mūzikas skolas Klavierspēles metodiskās komisijas vadītāja Antra Vīksne, Igaunijas Mūzikas un mākslas akadēmijas lektore, Tallinas Mūzikas vidusskolas klavierspēles pedagoģe Jekaterina Rostovceva un S. Rahmaņinova Kaļiņingradas Mūzikas skolas klavierspēles pedagoģe Natālija Ravdina.