
Šie festivāli kopš 2013. gada notiek ik pa diviem gadiem, taču šoreiz pasākums bija īpašs ar to, ka noslēguma koncerta programma bija veidota ar domu par nākamās vasaras Skolu jaunatnes Dziesmu un Deju svētku simfonisko un stīgu orķestru kopkoncertu.
Mūsējie festivāla pirmajā dienā uzstājās Dundagas pils Lielajā zālē kopā ar Krimuldas un Limbažu jauniešu simfonisko orķestri (diriģents Aivars Buņķis), Ādažu Mākslas un mūzikas skolas kamerorķestri (Andris Gailis), Ogres Mūzikas skolas kamerorķestri (Valdis Butāns) un Sējas Mūzikas un mākslas skolas kamerorķestri (Anna Zvejniece). Katrs orķestris izpildīja savu trīs skaņdarbu programmu, kā arī četras kompozīcijas apvienotajā sastāvā, paklausot virsdiriģentu Aivara Buņķa, Valda Butāna un Andra Gaiļa žestiem. Citu reģionu apvienotie orķestri līdzīgi koncertēja Talsu tautas namā, Kandavas kultūras namā, Skrundas kultūras namā, Rojas kultūras centrā un Kolkas tautas namā.
VALMIERAS Mūzikas skolas stīgu orķestris. Daces Zariņas foto