
Pasākums rosināja atskatīties uz paveikto. Laiks ir bijis darbīgs un steidzīgs. Šķiet, pavisam nesen svinējām savu skaisto desmito jubileju, un šogad septembrī mūsu ansamblis iesoļoja jau 15. gadskārtā. Desmit gadus kolektīvu vadīja Ausma Dzintare, ievezdama mūs valsts labāko ansambļu godā, un jau piektais gads ieripo Ineses Reinfeldes pūrā.
Kolektīva dzīve ir bijusi bagāta: piedzīvoti daudzi koncerti, iegūts daudz jaunu draugu Latvijā, Igaunijā, Lietuvā. Tuvākie kaimiņi Kilingi-Nemmē, tad Palangā un Klaipēdā, viesojoties Baltu vienotības dienās. Sadraudzība izveidota ar Lietuvas ansambli «JūrLaine», Šauļu universitātes un Viļņas universitātes «Varsa» ansambli. Draugi viesojušies arī pie mums Valmierā un Burtnieku novada krāsainajos svētkos «Vasaras bize Burtniekos».
Ir mūsu pūrā ikgadēji pasākumi, kā Ramatā Pēkšēnu dzimtas atceres dienās kopā ar igauņu draugiem, Vidzemes un Zemgales senioru saiets, kurā šogad piedalījāmies jau vienpadsmito gadu — pašam pasākumam ir piecpadsmit gadu sena vēsture.
AR MAZBĒRNIEM. Borisa un Ināras Teterevu fonda pasākumā. Foto no ansambļa arhīva