
Koncertzālē «Valmiera» pulcējās 20 muzicējošas ģimenes. Tām visām radniecīga piederība vai saknes ir Valmieras novadā un visus vienojoša ģimeniska muzicēšana ikdienā, mūzikas instrumentu spēlēšana, dziedāšana, dejošana, vēlme un drosme tajā dalīties, piedzīvot nedaudz satraucošo skatuvisko uzstāšanos un tiem sekojošos aplausus un uzmundrinājumus.
Visus vairāk vai mazāk apvieno vēl kāda būtiska lieta – visām muzikālajām ģimenēm ir saistība ar Valmieras Mūzikas skolu – kādreiz, tagad, vairāk vai mazāk cieši un nereti pat vairākās paaudzēs. Savā ziņā ģimeņu spiets bija uzskatāms piemērs tam, cik pozitīvu ietekmi ģimeņu stiprināšanā dod muzikālā izglītība, kas atver pašizpausmes iespējas gan katram individuāli, gan kā ģimenei. Mūzikas skolai veltītā pateicība skanēja ne tikai kvalitatīvā sniegumā, bet arī vārdos, sirsnīgi uzsverot skolas nozīmi dzīves ceļā, kas ne visiem ir saistīts ar mūziku. To patiešām varēja just – jo vairāk ģimenē mūzikā skolotu cilvēku, jo krāšņāks un muzikāli dziļāks bija priekšnesums.
Ģimeņu spiets sākās ar multiplikācijas filmu «Ābolu maiss». Uģa Brālēna foto