
Koncertu bez pūtēju orķestru Cēsis un Signāls mūziķiem kuplināja arī Rokišķu (Lietuva) Rūdolfa Limana mūzikas skolas ansamblis (vadītāja Deimante Baranauskiene) un solists mūzikas skolas skolotājs Karolis Pratkus (klarnete), Rīgas Igauņu pamatskolas 4. klases deju kolektīvs (vadītāja Lelde Krēsliņa) un Pērnavas (Igaunija) pilsētas Zemessardzes pūtēju orķestris diriģenta Kaido Kivi vadībā, paspējot no cita pasākuma uz koncertu pēdējā brīdī.
Pūtēju orķestra Cēsis mūziķi un diriģents ir bijuši iniciatori šādai svētku svinēšanai gan Vilandē (Igaunija) un Rokišķos (Lietuva), gan Cēsīs, dāvinot koncertus klausītājiem viņu valstu dzimšanas dienās. Koncertā, kuru asprātīgi vadīja laikraksta Druva žurnālists Jānis Gabrāns, netika aizmirsta arī nesenā Somijas simtgade, kā arī vēl divas šī gada simtgadnieces — Polija un Čehija.
Pēc pasākuma gandarīti bija gan profesors Jānis Puriņš, gan Signāla mākslinieciskais vadītājs Mārtiņš Birnis, jo kārtējo reizi koncerta atmosfērā tika atskaņoti šīgada Dziesmu svētku repertuāra skaņdarbi.
INSTRUMENTU BRĀLĪBA. Abu orķestru trombonisti kopā ar diriģentu no Lietuvas Rimantu Valančausku. Normunda Kažoka foto