
Kamēr dalībnieki iemēģināja balsis, uzskaņojoties otrajam cēlienam – popgrupu konkursam, par pasākuma vēsturi lūdzu pastāstīt VISC interešu izglītības un audzināšanas darba nodaļas vecāko referentu EGILU ŠĶETRI: «Viss sākās ar ideju, ka skolās mācās arī ģitāristi un tādi, kas dzied mikrofonos, kurus klasiskās skolas vokālisti negrib atzīt un visu laiku izbrāķē – ko viņi tur dzied, šķībi, netīri, ķērc – un, lai šie bērni nejustos pazemoti, izdomājām festivālu – konkursu tieši šiem ansambļiem ar attiecīgu žūriju, kas paši darbojas populārajā mūzikā. Starp vērtētājiem bijis arī Juris Kulakovs un vēl citi ne mazāk pazīstami mākslinieki, bet šodien kopā ar mani žūrijā darbojas džeza dziedātāja un pedagoģe docente Inga Bērziņa un basģitārists, Doma skolas un Jāzepa Vītola Mūzikas akadēmijas pasniedzējs, docents Zigmunds Žukovskis.
FINĀLISTI. Mazsalacas novada Kultūras nama popgrupa Smile tika atzīta par labāko vecākās grupas konkurencē. Ārijas Romanovskas foto