
Programmas vadītāja Inna Krēsliņa publikai atgādināja orķestra maģisko skaitli 11, jo pirmā kopānākšana notikusi 2011. gada 11. novembrī, kad Jura Neikena Dikļu pamatskolas absolventi nolēmuši, ka jāatdzīvina Artūra Lāča iedibinātās ragu muzicēšanas tradīcijas (orķestris sākotnēji arī saucās Lāča bērni), bet pie diriģenta pults pirmajā pastāvēšanas gadā stājusies Larisa Stivriņa. Īpaša bijusi gatavošanās 2013. gada Vispārējiem Dziesmu un Deju svētkiem — lai soļotu Kocēnu novada delegācijas priekšgalā, orķestris parādes soli jau ar Valdi Drulli priekšgalā (viņš visiem sveicienus sūtīja ar saziņas tehnoloģiju starpniecību) trenējis, skanīgi maršējot cauri Dikļiem no kultūras nama līdz baznīcai un atpakaļ. Dziesmu svētku gadā piedzīvota vēl viena spilgta epizode orķestra biogrāfijā — Kocēnos izpildīta valsts himna simtgadīgā Dziesmu svētku virsdiriģenta Roberta Zuikas vadībā (tagad viņš jau diriģē debesīs).
Vēlākajos gados orķestris bijis uz izķeršanu Burtnieku, Alojas un Kocēnu novadu pasākumos, savukārt pirmā piedalīšanās valsts konkursā Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas zālē 2014. gadā vainagojusies ar 3. vietu savā grūtības pakāpes grupā.
PALDIES PAR APLAUSIEM! — publikai pateicas diriģents Pēteris Vilks un orķestris Dikļi. Aivara Buža foto