
Toties vistiešākajā veidā mūs skar šīs nedēļas ziņa no Ministru kabineta — valdība atbrīvojusi lauksaimniekus no autoceļa lietošanas nodevas (vinjetes) maksāšanas!
Par šīm lietām vērts pastāstīt arī sīkāk. Apstiprināta autoceļu lietošanas nodevas maksāšanas (vinjetes), iekasēšanas un administrēšanas kārtība, kas nosaka, ka autoceļu lietošanas nodevas maksātājs — autoceļu lietošanas nodevas atbrīvojuma saņēmējs pirms autoceļa lietošanas uzsākšanas laika saņem atbrīvojumu no nodevas par laika posmu no 10. jūlija līdz 30. septembrim.
Atbrīvojumu var saņemt, izmantojot CSDD nodrošināto e-pakalpojumu, norādot konkrēto transportlīdzekli un datumu, kad izmanto atbrīvojumu. Kārtība stāsies spēkā no 2018. gada 1. jūlija.
DRUSCIŅ LĒTĀK SANĀKS. Protams, šāds Claas monstrs lauksaimnieku iedzen kredīta apskāvienos uz ilgāku laiku, tomēr par šāda jaudīga traktora pārvietošanos pa lielceļiem turpmāk vairs nebūs jāmaksā tā sauktā autoceļu lietošanas nodeva jeb vinjete. Gunta Vīksnas foto