
Tad nu, lūk, sanāk, ka varam tomēr vilkt zināmas tradīciju paralēles ar citviet pasaulē izsenis 31. oktobrī svinēto Visu svēto dienas priekšvakaru. Viens no tās simboliem ir liels izgrebts ķirbis ar iekšā ieliktu svecīti. Šo tradīciju esot ieviesuši īri 20. gadsimta sākumā. Arī pie mums, patīk vai ne, bet tieši šis simbols pēdējos gados 31. oktobrī ieņem arvien noteiktāku vietu veikalu un sabiedrisko ēku skatlogos, māju pagalmos vai daudzdzīvokļu māju kāpņu telpās.
PAREIZIE! Tā šķirnes ‘Charmant’ ķirbji pērnajā vasarā, gaidot Helovīnu, bija sasēdināti pie «Lejasvagaļu» senās klētiņas. Ārijas Romanovskas foto