
Tūlīt pēc Sieviešu dienas Latvija saņēma mājienu no Eiropas Komisijas — tā nolēmusi nosūtīt oficiālas paziņojuma vēstules Latvijai, Itālijai, Nīderlandei un Vācijai, mudinot šīs dalībvalstis mainīt vadītāju apliecību noformējumu, ievērojot kopīgos Eiropas noteikumus. Izrādās, latvieši kopā ar itāļiem, holandiešiem un pat likumpaklausīgajiem vāciešiem esot sagrēkojuši pret Eiropas Savienības direktīvu, kas noteic uz vadītāja apliecības norādīt transportlīdzekļa vadīšanas ierobežojumus, piemēram, prasību nēsāt brilles un citu papildu informāciju.
Lai gan Latvijas Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) norāda, ka vēl nav saņemts nekāds oficiāls skaidrojums no Eiropas Komisijas, birokrātiskais mehānisms jau iedarbināts — visām četrām pieminētajām valstīm divu mēnešu laikā jāatbild uz aizrādījumu. Ja ne, Eiropas Komisija sūtīs argumentētu ziņojumu… Faktiski jebkurā gadījumā te sanāks pamatīgs dokumentu futbols. Jo nereaģēt uz Eiropas Komisijas vēstulēm nedrīkst, tas draud ar iesūdzēšanu Eiropas Savienības Tiesā.