
Šoreiz dažas interesantas lietas par auto, gāzi un arī… lidošanu.
Rīgā brauks ar… ūdeņradi
Par Rīgas satiksmes vadošo ļaužu pasakainajām algām un dažbrīd apšaubāmo kompetenci, par ko šis dāsnais atalgojums tiek saņemts, vairs nebrīnāmies — tā vienkārši Rīgas pašvaldības uzņēmumos pierasts. Nupat Rīgas satiksme sākusi kādu diezgan ekskluzīvu projektu — pirmdien galvaspilsētā Vienības gatvē, kur atrodas 2. trolejbusu parks, tika uzsākta ūdeņraža uzpildes stacijas celtniecība. Pusi no projekta izmaksām, kas ir tikai 16,1 miljons eiro, segs Eiropas Savienība. Teorētiski doma laba, jo «pāreja uz ūdeņradi kā alternatīvo degvielu un enerģijas nesēju transportlīdzekļos nodrošina efektīvāku primāro energoresursu izmantošanu un veicina bezizmešu transporta ieviešanu». Ūdeņraža uzpildes stacijas celtniecība notiek starptautiska projekta H2Nodes ietvaros, to varēs izmantot gan sabiedriskais, gan privātais transports. Bez Rīgas šādas tankštelles būs arī Pērnavā, Igaunijā, un Amhemā, Holandē.