
Kā vērtējat šodienas ekonomisko situāciju mūsu valstī? Varbūt aizvadītie 25 gadi Latvijai vairāk bijis tāds iluzors, nevis reāls veiksmes stāsts?
Es domāju, ka tas ir veiksmes stāsts, ja runājam par visiem 25 gadiem. Jo mēs dzīvojam normālā demokrātiskā valstī. Tirgus ekonomika kādam var patikt, kādam nepatikt, taču, kaut arī lēni, jo mums gribētos ātrāk, mēs tomēr attīstāmies. Kopumā tas ir veiksmes stāsts. Ja runā par pašreizējo situāciju, es to vērtētu kā nedaudz kritisku, taču tas ir tāpēc, ka ne tikai Latvijā vien, bet arī Eiropā ekonomiskā situācija ir diezgan nestabila, stagnatīva. Mums arī ir tā saucamā tehniskā stagnācija, un es baidos, ka tā pāries arī reālā stagnācijā. Tāda tā situācija diemžēl ir. Man tikai bažas rada tas, vai mūsu valdība īsti apzinās, ka situācija var nevis uzlaboties, kā sola prognozes — ka iekšzemes kopprodukts būs 3% šogad, nākamgad, aiznākamgad… Es baidos, ka situācija neizskatās tik labvēlīga un ka varētu būt arī sliktāk, ka varētu tiešām būt stagnācija, un vai nevajadzētu īstenot kādus pasākumus, lai ekonomiku sildītu. Iespējas, protams, ir dažādas.