
Vismaz sākotnējā variantā dīzeļdzinējs patiešām bija ekonomiskāks par benzīna dzinēju. Tajā lietotā degviela un visa motora konstrukcija – lētāka. Līdz ar to dīzeļdzinējus varēja lietot tur, kur bija paredzams liels degvielas patēriņš. Tiesa, mūsdienās dīzeļdzinējs jau ir dārgāks par benzīna dvēseli, piemēram, starp diviem vienādiem vieglajiem automobiļiem dīzelītis būs kādus pāris tūkstošus eiro sālītāks.
Nupat 8. novembrī Vācijas tiesa uzdeva Ķelnei un Bonnai, sākot ar 2019. gada aprīli, ieviest vecāko modeļu dīzeļdzinēju aizliegumu, lai tādējādi uzlabotu gaisa kvalitāti šajās pilsētās. Pioniere šajā jomā ir Hamburga – te kopš šī gada pavasara jau noteikti ierobežojumi dīzeļdzinēju izmantošanā. Hamburgā ar dīzeļdzinēju aprīkotām automašīnām un kravas mašīnām būs aizliegts pārvietoties divās ielās, bet ne visā to garumā. Aizliegums attieksies uz transporta līdzekļiem, kas neatbilst Euro 6 emisijas standartiem.
NOST AR VECIEM DĪZEĻDZINĒJIEM! Tā pati Vācija, tikai 25 gadus vēlāk. Foto no interneta