
Miroslavs Repka ir Latvijas goda konsuls Slovākijā. Viņš ilgus gadus strādā tūrisma nozarē un prot novērtēt labus darbiniekus: «Darbam viesnīcā ir vajadzīgas daudzas kvalitātes. Viesmīlības jomas pārzināšana, vēlme būt nemitīgā saskarsmē ar cilvēkiem, valodas zināšanas — tas viss raksturo labu speciālistu. Man ir prieks par sadarbību ar Valmieras tehnikumu, jo jau vairākus gadus Erasmus+ projektu ietvaros pie mums praksē Slovākijā ierodas jaunie speciālisti no Latvijas. Šie jaunieši ir ļoti apķērīgi un centīgi.»
Augusta sākumā no prakses Slovākijā atgriezās Arita Rutka un Samanta Grigorjeva. Meitenes apgūst viesmīlības specialitāti Rankas teritoriālajā struktūrvienībā un atzīst, ka šī ir bijusi neaizmirstama pieredze. Arita stāsta: «Darbs viesmīlībā nav viegls. Bieži vien restorānā apkalpojām ap 150 cilvēku vienlaikus. Emocijas no komunikācijas ar viesiem pozitīvi uzlādē, tādēļ darbs ļoti patīk.»