
10. novembrī kopā ar Valmieras Mūzikas skolas skolotājas Ritmas Pētersones-Cepītes audzēknēm Elīzu Veinbergu, Evu Viļumsoni, Anniju Tauriņu, Saniju Lindu Cini un meiteņu vecākiem devāmies uz Panevēžu, kur Mākslu ģimnāzijā notika koncerts un Ritmas Pētersones-Cepītes meistarklase Skaņdarbu satura atklāsme klasicisma laikmeta, 21. gadsimta un latviešu komponistu skaņdarbos.
Mākslu ģimnāzijā mūs sirsnīgi sagaidīja direktore Emilija Kriščiūnaite, skolotājas Jolanta Sriubiškīte un Asta Kapučinskiene.
Koncertā ģimnāzijas zālē kopā ar valmierietēm muzicēja arī ģimnāzijas audzēkņi, kurus koncertam sagatavojušas skolotājas Asta Kapučinskiene, Loreta Mažulīte, Jolanta Sriubiškīte un Angele Trotiene. Valmierietes lietuviešu publikai atskaņoja L. van Bēthovena, K. Černi, J. Turina, T. Steinera, R. Pajusāras, A. Tomsona, latviešu tautasdziesmu A. Vītoliņa apdarē, kā arī S. A. Universa un K. Pētersona skaņdarbus, savukārt lietuviešu izpildījumā skanēja F. Lista, S. Rahmaņinova, M. Moškovska, A. Jegelevičius, V. Mikalauska, I. Batarginas opusi. Visi bērni muzicēja ar prieku un baudīja gandarījumu, ka jaunais koncertflīģelis Grotrian-Steinweg viņu priekšnesumā skan ļoti labi.
PĒC MEISTARKLASES. Maritas Serģes foto