
Gudra un tālredzīga pārziņa Artūra Lapsiņa prasību nepiekāpībā mums šodien ir skola ar 89 skolēniem, 15 pedagogiem un 11 darbiniekiem. Tā sāka darbu ar 163 skolēniem, sešiem skolotājiem un vienu apkopēju. No Ambas 1. un 2. pakāpes pamatskolas pirmo līdz sesto klašu skolēni 1936./37. mācību gadā ienāca jaunajā skolas namā, ko svinīgi atklāja 8. novembrī — tie bija divkārši svētki, jo nopietnai izglītībai Rencēnos apritēja 75 gadi. Tagad atzīmējam arī 155 gadu ilgu laika posmu no Dukuru pusmuižas Baltās mājas (tagadējie «Akoti»), kad mazie rencēnieši sākuši kāpt zināšanu kalnā. Bijusī Ambas 2. pakāpes pamatskolas ēka — senā Zirgu pasta stacija (atzīmē 240) —, tagad internāts, lepojas un arī sagaidīs absolventus ar atjaunotu izskatu. Mums ir jauna sporta zāle ar modernu aprīkojumu, estētiski un mūsdienīgi iekārtoti kabineti ar interneta tehnoloģijām un gudriem, atsaucīgiem skolotājiem, apjomīgu bibliotēku, ko vada absolvente I. Goba. Kā labie gariņi sevi rūpēs par citiem apliecina tehniskais personāls kopā ar skolas saimnieku A. Bērziņu.
Sestdien, 18. jūnijā, Rencēnu skola svinēs savus 80. Atmiņu stundās ielūgti absolventi, bijušie un esošie pedagogi un skolas darbinieki.