
«Tētis pamanīja aicinājumu atsaukties un brīvprātīgi pieteikties, ja kādam ir vēlēšanās un varēšana kaut mazliet mainīt savu un kādu citu ikdienu. Izdomāju, ka tā ir laba ideja, — es taču varētu aizbraukt pie bērniem, parādīt savu mocīti, parunāties, un viņus tas varētu interesēt. Pats apmeklēju «Kārlienu», tā ka šī bērnudārza apciemojums bija loģisks,» Gustavs piekrīt, ka savs mocītis ir daudzu puiku sapnis. Viņš, lai sapelnītu naudiņu, divas vasaras cītīgi strādājis, protams, sapni piepildīt palīdzējis arī tēvs, un nu Gustavs lepni brauc pa Valmieru ar savu košo «Aprilia», kas ir lielā motocikla paveids un kuru stūrēt pieļauj viņa vecums — 16 gadi. «Patīk, pat ļoti, un mašīna nemaz nevilina. Varbūt, kad būs astoņpadsmit, tad domāšu citādi.» Gustavs ir Pārgaujas ģimnāzijas 9. klases skolnieks, spēlē florbolu, labi mācās, vidējā atzīme turoties uz astoņām ballēm, un priekšā pamatskolas beigšanas eksāmeni.
GUSTAVS ZĒMELE pie «Pienenītes» bērniem. Jāņa Līgata foto