
Par svinīgo brīdi un atestātu izdošanu stāsta Valmieras Valsts ģimnāzijas direktors ARTŪRS SKRASTIŅŠ:
«Izlaidums notika Valmieras sākumskolas zālē. Teritorija tajā ir tik liela, cik ir. Izdarījām attiecīgos mērījumus, savietojām krēslus, brīdinājām vecākus un bērnus, ka mēs no katras mājsaimniecības gaidām trīs cilvēkus, tātad pats skolēns un viņa vecāki vai kāda cita kombinācija, bet ne vairāk kā trīs personas. Bija salikti numuriņi alfabēta secībā, lai cilvēkiem atnākot būtu skaidrs, kur jāsēžas. Tā viņi ieradās un kādu 15 minūšu laikā līdz izlaiduma sākumam to izdarīja. Tālāk viss notika atbilstoši izlaiduma procedūrai, vienīgā atšķirība bija tā, ka nebija ļoti daudz priekšnesumu un nebija ļoti daudz viesu, turklāt viesi audzēkņus apsveica nevis zālē, bet varēja apsveikt viņus pēc tam, kad bija saņemts diploms un kad jaunietis atnāca atpakaļ savā sēdvietā vai pēc tam ārpusē. Tā ka ceremonijas laikā viņi bija gana atdalīti.»
IZLAIDUMĀ KRASI IEROBEŽOTS viesu skaits, arī daļa skolotāju nevarēja piedalīties svinīgajā brīdī. VVĢ foto