
Nedēļa nometnē sākās darbīgi – pirmdien dalībnieki ne tikai nosprauda savus mērķus, ko grib sasniegt, bet arī mācījās, kā sevi pasniegt sociālajos tīklos, sākot no profila izveidošanas, beidzot ar to, kā veidot saturu. To jauniešiem stāstīja akadēmijas «Pacelt pasauli» dibinātāja un vadītāja Dace Briede-Zālīte un influencere Sindija Bokāne. Otrdien jaunieši tikās gan ar Valmieras pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieku Ričardu Gailumu, gan ar HESPI zinātnisko asistentu Jāni Bikši. Trešdien jaunieši devās ekskursijā uz Cēsīm, kur notika gan orientēšanās, gan sarunas par Zero waste un beziepakojuma veikala Ieber.lv apmeklējums.
Ceturtdien tika apmeklēta Vidzemes Augstskola un Valmieras integrētā bibliotēka, kā arī Valmieras novada fonds un fonds Iespēju tilts. Tur jaunieši ar īpašām vajadzībām mācīja dekupēt akmentiņus, arī iepazinās ar Jauniešu laboratorijas piedāvātajām iespējām. ZITA GUSTAVSONE, Iespēju tilta valdes priekšsēdētāja, uzsvēra, ka integrējošo aktivitāšu mērķis ir veicināt sabiedrības uzskatu maiņu par cilvēkiem ar garīgās attīstības traucējumiem, ar moto – Cilvēks, nevis diagnoze!, vairot toleranci pret citādo. Jauniešus integrējošās aktivitātes notiek Latvijas valsts budžeta programmas NVO fonds 2020 projekta Kopienas interešu aizstāvība ietvaros.
VALMIERAS JAUNIEŠI. Kristīnes Gobas foto