Viena no šādām iniciatīvām paredz atteikties no obligāto 6% iemaksas pensiju uzkrājumu otrajā līmenī, savukārt otra – iespēju cilvēkiem izņemt esošos otrā līmeņa pensiju uzkrājumus tad, kad viņi paši to uzskata par nepieciešamu, pieļaujot iespēju atstāt uzkrājumā kādu fiksētu summu cilvēka pamata vajadzību nodrošināšanai vecumdienās.
It īpaši otrā no šīm iniciatīvām, jāpiebilst, ir loģiska un saprotama.