Tālajā 1934. gada 15. maijā toreizējais Latvijas Ministru prezidents Kārlis Ulmanis kopā ar viņam lojālām armijas un aizsargu vienībām īstenoja valsts apvērsumu, atlaižot Saeimu, apturot Satversmes darbību un izveidojot autoritāro režīmu, kas valstī izbeidza demokrātisko parlamentārismu un ilga līdz Latvijas okupācijai 1940. gadā. Ne tik traki mūsu valstī gāja pagājušajā piektdienā, starp citu, arī 15. maijā, kad de iure bija tikko beigušās vairākus mēnešus ilgušās zirnekļu cīņas burkā jeb triju valdošās koalīcijas partneru (!?) ilgstošās nesaskaņas Ministru kabinetā. Iespējams, beigušās ar Latvijai kopumā labvēlīgu iznākumu, jo demisionēja Evikas Siliņas (Jaunā Vienotība) vadītā valdība. Visticamāk, ka šis aizgājēju sakarā ir gadījums, kad par viņiem labāk neko.
Jaunajai valdībai vasarā brīvdienas nesanāks
Burtu izmērs
Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku
Abonē «Liesma» — digitāli vai drukātā formātā
Digitālais saturs no 1,99 €/mēn. — pieeja visiem maksas rakstiem portālā. E-avīze no 7,50 €/mēn. — lasāma web un mobilajās lietotnēs. Vai izvēlies drukāto laikrakstu «Liesma» no 9,50 €/mēn. — pastkastē trīs reizes nedēļā, ar pieeju arī e-avīzei.