
Rasiņās ir plaša teritorija, kur nometnes dalībnieki var skriet un braukt ar velosipēdiem, motocikliem un kvadracikliem. Ar katru gadu teritorija tiek aizvien vairāk labiekārtota, šogad uzcelts namiņš radošajām aktivitātēm, bet nākamgad plānots ierīkot arī sporta laukumu. «Liesma» devās ciemos nometnes noslēdzošajā dienā, kad tās dalībnieki kavējās fotomirkļos, kas iemūžināti nedēļas garumā, vēlāk cepa pankūkas uz uguns un vakarā uz noslēguma pasākumu sagaidīja savus vecākus ar pašu vārītu zupu.
Jāpiemin, ka katrai nometnei ir cita tematika, tāpēc ir bērni, kas labprāt vasaras laikā apmeklē pat divas. «Mēs īstenojam sertificētu programmu. Bērni strādā ar dabas materiāliem. Izmantojam visu, kas atrodas mums apkārt. Skatījāmies, kas aug pļavā, ko viņi var salasīt un kā tos augus sauc, lai bērni spēj atšķirt, piemēram, velnarutku no latvāņa. Mēs mācāmies par šīm lietām, jo bērni pārsvarā ir no pilsētas. Viņi iepriekš ar to visu nav saskārušies,» stāsta nometnes vadītāja Inga Rasa.
Nometnes sākumā ar bērniem un jauniešiem tiek izrunāti drošības jautājumi, medmāsa izskaidro, kā palīdzēt, ja pieaugušo nav blakus, kā bērni var palīdzēt cits citam, ja otrs ir aizrijies, nokritis no koka vai ir izmežģīta potīte. «Viņi uzzina, kur jāzvana, un informāciju par ērcēm un čūskām. Mums ir divas ērces, kas ieslodzītas burkā, lai viņi redz, kā izskatās paēdusi un nepaēdusi ērce,» min nometnes vadītāja. Tiek izskaidrots arī, kādu apģērbu labāk izvēlēties dodoties uz mežu un kādām ir jābūt pirmajā darbībām, pārnākot mājās. «Mēs mācāmies sadzīvot ar dabu un nebaidīties,» tā Inga Rasa. Šīs nometnes galvenā tēma ir daba.
KOPBILDE – bērni, mājiņas iemītnieces (vardes) un nometnes vadītāja Inga Rasa (no kreisās). E. Kristiņas foto