
Atklāšanā galerijas «Laipa» vadītāja Karlīne Cercina par uzņēmību šīs izstādes tapšanā pateicās tās galvenajam iekārtotājam Aleksejam Koziņecam, sirsnīgi nosaucot viņu par izstādes tēvu.
Pats Aleksejs vispirms atskatā atcerējās Vidzemes fotogrāfu dažādu grupu kopīgās darbošanās aizsākumus līdz mūsdienām, kad nu ir biedrība «Valmieras atspulgs». Tās dzimšanā viņš īpaši akcentēja Vitauta Staņas aktivitāti.
Tad kopā ar autoriem piestājot gandrīz pie katras fotogrāfijas, fotomākslinieks deva tām savu, galvenokārt uzmundrinošu vērtējumu. Viņš gan atzina, ka šoreiz izstādei izraudzītas arī dažas pretrunīgi vērtējamas bildes —tehniski ne īpaši kvalitatīvas, bet pārsteidzošas ar sižetisku risinājumu. Tomēr rosinājums: «Ja fotogrāfijas piedāvājam galerijai «Laipa», kurā parasti izstāda augstvērtīgus darbus, arī mums ir jāpiedāvā nevis ar tā saucamajiem ziepju trauciņiem vai pat mobilajiem telefoniem fiksētas bildītes, bet gan ar labām fotokamerām uzņemti attēli.»
ATKLĀŠANAS BRĪDIS. Aleksejs Koziņecs to ievada ar atskatu Vidzemes fotogrāfu kopdarbībā. Ārijas Romanovskas foto