Visiem šķiet svarīgi turpināt ievērot ārišķīgu «labo toni» un ignorēt realitāti. Valdot šādai attieksmei, mēs tiešām nopelnījām nodzīvoties līdz tik nožēlojamai valdībai un tās traģikomiskai krišanai — un riskējam nedabūt vietā neko labāku.
Divi mūsu šābrīža politiskie smagsvari — «Vienotības» līdere Solvita Āboltiņa un Latvijas Zemnieku savienības vadītājs Augusts Brigmanis — pēkšņi iekļuva kutelīgā situācijā. Abi ir Saeimas frakciju priekšsēdētāji, kas vada arī parlamenta komisijas (attiecīgi Nacionālās drošības komisiju un Pieprasījumu komisiju), tādēļ jaun-ievedumi deputātu atalgojumā tiem draud ar bīstami lielu izpeļņu. Saeima nosaka piemaksu — vairāk nekā 1000 eiro «uz papīra» — gan par komisijas, gan par deputātu frakcijas vadīšanu. Abi to saņemtu dubultā, tādēļ viņu algas pirms nodokļu atrēķināšanas varētu sasniegt gandrīz 5000 eiro.
“Morālās tiesības” uz tautas nabadzību
Burtu izmērs
Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku
Abonē «Liesma» — digitāli vai drukātā formātā
Digitālais saturs no 1,99 €/mēn. — pieeja visiem maksas rakstiem portālā. E-avīze no 7,50 €/mēn. — lasāma web un mobilajās lietotnēs. Vai izvēlies drukāto laikrakstu «Liesma» no 9,50 €/mēn. — pastkastē trīs reizes nedēļā, ar pieeju arī e-avīzei.