Skumji teikt, taču enerģētikā nekāda solidaritāte Baltijā nedarbojas. Katrs dara pa savam. Izrādās, brāļi lietuvieši, īpaši nesatraucoties par savu Baltijas ziemeļu kaimiņu vajadzībām, pērnā gada nogalē faktiski pa kluso, t.i., brīdinot pārējos Baltijas elektroenerģijas tirgus dalībniekus tikai mēnesi iepriekš, būtiski samazinājuši savas elektroenerģijas ražošanas jaudas, arī faktisko elektroenerģijas ražošanu. Reāli lietuvieši slēguši ražošanas jaudas gandrīz 1000 megavatu apjomā, un tagad, ja rodas kādi negaidīti apstākļi, kaimiņi paši ar savu elektrību spētu izvilkt vien dažas stundas… Lai par šādu tuvredzīgu rīcību satraucas lietuvieši paši savā valstī, broļukiem gan jau kaut ko no savām jaudām nestundā varbūt piemetīs arī Latvija. Formāli lietuvieši nekādas procedūras nav pārkāpuši, taču savus kaimiņus i Latvijā, i Igaunijā tā nedaudz uzmetuši gan, vismaz pret Latviju šāda rīcība īsti solidāra neesot, atzīt mūsu enerģētikas eksperti. Zīmīgi, ka jau janvārī Lietuva bijusi spiesta ievērojamu daļu no valstī trūkstošās elektroenerģijas iepirkt tieši no Krievijas un Baltkrievijas, arī no Latvijas.
Tajā pašā laikā Lietuvas politiķi lepni, ka pērn svinīgi atklājuši Baltijas valstu elektropārvades starpsavienojumus ar Poliju un Zviedriju. Skaļos vārdos no Viļņas arī Rīgai, protams, tiek solīta pilnīga energoneatkarība no Krievijas energoapgādes, kā arī darbs kopīgajā kontinentālās Eiropas vienotajā energosistēmā.
Šī slidenā energoneatkarība
Burtu izmērs
Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku
Abonē «Liesma» — digitāli vai drukātā formātā
Digitālais saturs no 1,99 €/mēn. — pieeja visiem maksas rakstiem portālā. E-avīze no 7,50 €/mēn. — lasāma web un mobilajās lietotnēs. Vai izvēlies drukāto laikrakstu «Liesma» no 9,50 €/mēn. — pastkastē trīs reizes nedēļā, ar pieeju arī e-avīzei.