
Emocionālu noskaņojumu radīja ģimnāzijas skolēnu deju kolektīvs un meiteņu saksofonu duets. Skolas direktore I. Paidere sveica dalībniekus no Rīgas 1., Gulbenes, Viļakas, Valmieras, Balvu Valsts ģimnāzijām, novērtēja muzeju lomu izglītības iestāžu dzīvē kā pievienoto vērtību, raksturoja savu muzeja vadītāju, Latvijas Skolu muzeju valdes locekli I. Šaicāni, kura sagatavojusi šo tikšanos, un apcerēja, kā caur vārdu, vēsturi un cilvēku pagātne ierodas tagadnē ar klātesamību, lai to vērtētu.
Visi dalībnieki piedalījās meistardarbnīcā «Kāds ir labs skolotājs?», noskaidrojot viedokļus par labu, ideālu, sakarīgu un iedvesmojošu skolotāju; kas pozitīvs un negatīvs pedagoga profesijā: par to, ka ārēja novecošana neliecina par līdzīgu cilvēka iekšējo pasauli; ka demokrātijā nepieciešama disciplīna; ja kaut vienam klasē dzirkst acis, tad ir labi, ja ne, tad ir grūti strādāt u.tml. Secinājums — noteikt ideālu skolotāju īsti nemaz nav iespējams, labāk lai ir apzīmējums — «sakarīgs», kā lēma skolēni.
BALVU VALSTS ĢIMNĀZIJĀ. Muzeja vadītāja Irēna Šaicāne (no kreisās) un Valmieras Valsts ģimnāzijas skolotāja Ineta Amoliņa kopā ar savām 11.c klases jaunajām novadpētniecēm.