
«Medicīna kopš bērnības ir tuva, pašai nācies saskarties ar ātrās palīdzības mediķiem, viņi palīdzējuši arī ģimenes draugiem, tāpēc gribu mācīties un darīt ko līdzīgu. Pašlaik ir doma, ka varētu un gribētu strādāt tieši neatliekamajā palīdzībā,» sacīja Monta Sileniece no Smiltenes Centra vidusskolas, un vienaudzei piekrita Laura Bērtule, kura uz NMP dienesta centru Valmierā bija braukusi no Valkas ģimnāzijas. «Ome visu mūžu nostrādāja par medmāsu, stāstīja dažādus notikumus. Kad teicu: būšu ārsta palīdze, viņa nevis atrunāja, bet pierunāja,» tā Laura.
Monta un Laura bija divas no piecām meitenēm, kuras Ēnu dienā centās tuvāk izzināt NMP mediķu darbu. Interesējās arī 10. un 11. klašu meitenes no Valmieras Valsts ģimnāzijas un Valmieras 2. vidusskolas.
PIRMĀS PALĪDZĪBAS ĀBECI uz krūšu kurvja kompresijas manekena apgūst katrs topošais mediķis. Monta no Smiltenes, kura zina, ka pēc vidusskolas izvēlēsies apgūt mediķa profesiju, gribēja mēģināt.