
«Šis pavasaris Ziemeļvidzemē ir atnācis ar sliktu ziņu — lielās platībās (apmēram 90%) bojā diemžēl ir aizgājis ziemas rapsis, tādēļ lauksaimniekiem tā vietā tagad nākas pārsēt vasaras rapsi. Kādam no sala cietuši arī ziemas kvieši. Atkal ir papildu darbs un izdevumi. Graudkopjiem faktiski nav citas iespējas kā akceptēt notikušo faktu. Risks klimatisko apstākļu dēļ pastāv vienmēr, un ar to graudkopībā ir jārēķinās. Latgales zemkopjiem tieši tas pats — ziemas rudzi un kvieši pēc ziemošanas ir labi, bet ziemas rapsis arī cietis 90% platību.
Lielākā daļa graudkopju, kas saimnieko ap Valmieru, jau ir ziemājus nokaisījuši ar pirmo minerālmēslu kārtu. Pašlaik kā Vidzemē, tā arī Latgalē «VAKS» biedri sēj lauka pupas, sāk sēt arī vasaras rapsi, un dažviet kāds jau pat sācis auzu sēju.
ZINTA JANSONE: «Kurzemē un Zemgalē ziemāji pārziemojuši samērā labi, turpretim Vidzemē un Latgalē tie ir cietuši 90% apmērā. Nekas cits neatliek — sējumi jāpārsēj!»