Maijā atceramies, ka esam darbaļaudis. Darba svētkus svinam, strādājot un sapņojot par īsāku darba dienu, garāku atvaļinājumu un dāsnāku atalgojumu. Par proletariāta diktatūru vairs gan necīnāmies, demonstrācijās neejam un nestreikojam.
Maijā svinam savas valsts neatkarības atjaunošanas dienu. Dienu, kad neatkarības centieni vainagojās ar juridisku aktu. Latvijai gluži kā atdzimšana, renesanse, gluži kā otrā dzimšanas diena.
Maijā pieminam Otrajā pasaules karā kritušos. Tā ir diena, kad uzvarēts fašisms un brūnajam mērim, trešajam reiham un nacismam ir apcirstas saknes.