
Uz pareizā ceļa
Par mašīnu ringa pirmo vadītāju tolaik ievēlēju zemnieku saimniecības «Klimpas» saimnieku Valdi Lesku. Kooperatīvā apvienojās Alda Kļaviņa z/s «Ceriņi», kurā tolaik bija vien 45 govis (tagad ar vairāk nekā 230 govīm tas ir ražīgākais ganāmpulks Latvijā!), z/s «Lejasdzilnas», kurā saimnieki Didzis Čākurs un Dagnis Čākurs vien 25 hektāros lauksaimniecībā izmantojamās zemes nodarbojās ar aitkopību, graudkopību un maizes cepšanu (tagad maiznīca «Liepkalni» ar vairākām maizes ceptuvēm Latvijā un Igaunijā!), Ata Lielbārža graudkopības un dārzeņkopības z/s «Lejasvagaļi» (tagad viena no Latvijas lielākajām ķirbju audzētavām!), Laimoņa Boles naturālā saimniecība «Arumi» (tagad plašā apkaimē zināma gardu pārtikas produktu mājražošanas saimniecība!), saimnieces Vijas Adleres augkopības saimniecība «Upmalas» (tagad sekmīgs cietes kartupeļu integrētās audzēšanas sadarbības partneris uzņēmumam «Aloja-Starkelsen»!), graudkopis un pelēko zirņu audzētājs Arnis Ķibers no z/s «Raudītes» (tagad Ziemeļvidzemes reģiona graudkopju kooperācijas «Daiva» valdes priekšsēdētājs!), graudkopis, griķu audzētājs Valērijs Markins no z/s «Jaunstirnas» (tagad attīstīta un sekmīga bioloģiskā saimniecība!), kā arī vairākas citas zemnieku saimniecības.
VALDIS LESKA (no labās): «Ir prieks, ka pie mašīnu ringa vadības stūres ir jauns cilvēks. Uzticēsimies! Ļausim vaļu jaunai domāšanai un rīcībai. Lai tev, Gunti, sokas!» Jāņa Līgata foto