Droši vien valdības stabilitātes vārdā Zaļo un zemnieku savienība atlikušos pāris gadus saturēs kopā vismaz «Vienotības» frakciju Saeimā, neļaujot sašķelties sastāvdaļās — jaunlaicēnos, «liberastos» un reģionpartiju pārstāvju kopā. Lembergam&Co šī partija no kādreizējā «oligarhu bieda» un Jutas Strīķes politiskās aizmugures ir palikusi par ērtu koalīcijas partneri, ko grēks priekšlaikus zaudēt. Patiešām ir jābūt ar lepnības aklumu sistam, lai vēl spētu ticēt, ka pēc visa ļaunuma, ko «Vienotība» Solvitas Āboltiņas vienpersoniskā vadībā ir sev nodarījusi, tās agrākos atbalstītājos atjaunosies uzticēšanās.
Kā nežēlīgi liecina sabiedriskās domas aptaujas*, vēlētāji neseno premjerpartiju vairs neuztver nopietni. Esmu dzirdējis Saeimas kuluāros, ka «Vienotības» sabiedrotais — Latgales partija (Daugavpils, Preiļi, Ludza u.c.) — jau meklējas, kā nomukt no grimstošā kuģa un tikt uz ZZS klāja. Iespējams, par to galvu lauza arī «Valmierai un Vidzemei» spice.