
No kurienes esi atbraucis?
No Aizkraukles.
Šie dažādie konstruktori — vai tas ir tīri tavs paša bizness? Kā nonāci pie idejas radīt šādas lietiņas no koka?
Jā, tas ir mans bizness. Lēnām sāku, skatījos, ieraudzīju kaut ko līdzīgu internetā, taču tas bija vairāk no kartona un tāds ne pārāk kvalitatīvs. Man gribējās gatavot kaut ko līdzīgu, taču noteikti kvalitatīvāku. Un es sāku gudrot, kā to varētu dabūt gatavu…
Taviem konstruktoriem visas detaļas no saplākšņa?
Jā, tas ir augstākā labuma saplāksnis no Krievijas.
Vai tad Latvijā saplāksni neražo?
Protams, ražo, taču Latvijas finieris tik plānu augstākā labuma saplāksni nepiedāvā. Viņiem plānākais ir 5 milimetrus biezs, bet manos konstruktoros tiek lietots 3 un 4 milimetru saplāksnis. Ir firma, kas nodarbojas ar saplākšņa tirdzniecību, man ar to ir vienošanās par saplākšņa lokšņu — gabarītos tās ir 1,55 metri x 1,55 metri — piegādi. Iespējams pasūtīt arī lielākas loksnes — 1,55 metri x 2,40 metri.
NO KOKA — ARĪ PIRMĀ FORMULA! Jānis Staņko ar vienu no saviem darinājumiem — koka konstruktorā saliekamu sacīkšu automašīnu.