
Par šaha spēli šajos svētkos bija parūpējies liepupietis Kārlis Ozols, pazīstams jauno dambretistu treneris. Te pienāca pazīstamā lielmeistare, vairākkārtēja Latvijas čempione šahiste Dana Reizniece-Ozola un piedāvāja uzspēlēt ar katru šahistu, sniedzot simultānspēli.
Kultūras laukumā pie jau sakārtotiem galdiņiem 17 šahisti, kas nebaidījās sēsties pretim lielmeistarei, ieņēma vietas katrs pie sava galdiņa. Pirms spēļu sākšanas katrs dalībnieks saņēma no organizatora Kārļa Ozola skaisti noformētu zivju konservu kārbu kā piemiņu no Salacgrīvas un laba vēlējumu cīņā pret lielmeistari, un spēles varēja sākties.
Pēc kāda laika lielmeistare apsveica pirmo uzvarētāju — valmierieti Ivaru Ķirsi un pasniedza lielu medaļu. Tādas dabūja visi šahisti, kas spēlēja.
Tā turpinot spēles, lielmeistare visus apspēlēja, nospēlējot vienu neizšķirtu ar Cēsu šahisti Viju Aizupi un paliekot pie pēdējā — vienīgā galdiņa ar valmierieti Viesturu Hemmeli — rūdītu korespondentšahistu.
Neredzot iespēju salauzt cietā rieksta valmierieša pretestību, viņa piedāvāja neizšķirtu, un, publikas aplausiem skanot, tika noslēgts miera līgums.
Tā beidzās šis mačs ar rezultātu 15:2 — nospiedošu lielmeistares uzvaru.
GAIDOT GĀJIENU. Vija Aizupe (no labās), Andris Ozols, Aivars Skuja, Ivars Ķirsis un lielmeistare Dana Reizniece-Ozola.