Piepildās igauņu žurnālistu vecais un melnais joks par to, ka valsts aizsardzībai pilnīgi pietiek ar vienu amerikāņu karavīru — vajag tikai viņu briesmu brīdī pagrūst zem «vārdā neminama ienaidnieka» tanka kāpurķēdēm, lai pār iebrucējiem gāztos visa Pentagona varenība. Diemžēl mūsu valdība no lieliem priekiem krīt muldēšanas grēkā, kas stipri atgādina manis nesen apcerētos tautiešu, ekonomisko emigrantu, sargāšanas centienus pēc «breksita»: tālumnieku galvu paglaudīšana sāpina vietējos. Arī tagad visas runas skan «vienos vārtos»: tiek apcerēts, cik komfortabli izmitināsim kanādiešus, poļus un citus NATO vieskareivjus. Par to, kā mums turpmāk, papildus šiem tēriņiem, spēcināt pašu armiju, pašu zemessardzi — brēcošs klusums. Ak, tas vairs nav tik aktuāli…
Aizsardzības intūrisms
Burtu izmērs
Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku
Abonē «Liesma» — digitāli vai drukātā formātā
Digitālais saturs no 1,99 €/mēn. — pieeja visiem maksas rakstiem portālā. E-avīze no 7,50 €/mēn. — lasāma web un mobilajās lietotnēs. Vai izvēlies drukāto laikrakstu «Liesma» no 9,50 €/mēn. — pastkastē trīs reizes nedēļā, ar pieeju arī e-avīzei.