
Studenti apmetušies kādreizējā Mākslas skolā V. Baloža ielā, kur tiek apstrādātas arī radošās idejas. Stāsta grupas līderis MATIJS BABRIS:
«Esam šeit jau trešo dienu un šajā laikā esam apkopojuši informāciju un izpētījuši, kas notiek Valmierā — uzņēmējdarbību, teritoriju. Mūsu uzdevums — radīt pilsētas vizuālo identitāti jeb iebraukšanas vārtus. Esam savākušies no vairākām augstskolām — gan RISEBA, gan RTU, gan Celtniecības koledžas, lai kopīgiem spēkiem vairākās komandās strādātu pie šīs idejas realizācijas un uzlabošanas. Katrs nāk ar savu ideju, un ik pēc pāris stundām kopīgi domājam, kā to padarīt vēl labāku. Primārās vadlīnijas, uz kurām fokusējamies, — ka, iebraucot pa šiem vārtiem, katram saprotams, ka esam Valmierā, un lai šī ideja būtu no visām pusēm aplūkojama ne tikai kā ieeja, bet arī kā izeja. Tāpat šiem vārtiem vai skulptūrai jābūt ne tikai aplūkojamiem, bet lai tur var iekāpt iekšā, pieskarties vai līdzās nofotografēties. Piektdien, 22. jūlijā, V. Baloža ielas ēkā no pl. 13 līdz 16 būs galīgās prezentācijas, uz kurām aicināti visi interesenti. Pašlaik ir seši priekšlikumi, apmēram tikpat varētu būt dažāda interpretācijas dziļuma prezentāciju.»
IDEJU VĒTRA, izmantojot digitalizācijas un vizualizācijas metodes. Jāņa Līgata foto