
Ne jau velti šodien tiek uzsvērta uzņēmēja iemaņu nozīme, kuras pamats jāliek jau skolā. Sākums ir ļoti būtisks,» Valmieras 5. vidusskolas direktore RUDĪTE MARKUS vērš uzmanību uz sākumskolas skolotāja nozīmi audzēkņu attīstībā, ko nekādā ziņā nevar sekmēt skaitliski lielās sākumskolas klasēs. Direktore ir gandarīta, ka skola saturiski jau ir gatava 1. septembrī sagaidīt savus skolēnus. «Ja nu kāds ļoti vēl grib pieteikties 10. klasē, kāda rezervīte jau ir. Toties patīkamākais, ka varu teikt: skolotāji ir visos mācību priekšmetos. Pirmdien 7. un 8. klasē mācīt ģeogrāfiju piekrita skolas absolvente Ilva Janīte, jo līdzšinējā skolotāja sakarā ar skolu reformu Smiltenē vairs nevar atbraukt pie mums. Tas nozīmē, ka mums jau ir trīs absolventes. Pagājušajā mācību gadā kolektīvā ienāca Elīna Stuce, šogad — Santa Urbāne. Patīkami, ka mums pievienojas jauni kolēģi, kas neapšaubāmi ir ieguvums pedagoģiskajam kolektīvam, jo līdz ar jaunajiem ienāks arī jaunas vēsmas un idejas.» R. Markus stāsta, ka ar jaunajām 1. klasēm strādās pieredzējusī Gunta Mitjkova, kas pavasarī savus ceturtos aizvadīja uz lielo skolu, un jaunā skolotāja Santa. Jaunajā skolas gadā no 1. līdz 12. klasei mācīsies ap četriem simtiem skolēnu.