Pēdējos gadus nav sanācis būt ārzemēs, taču katru reizi, kad atgriezos no Vācijas vai Holandes, domāju: cik tas ir pareizi, ka veikali nestrādā brīvdienās! Tur sabiedrība labi zina — ja nenopirks ledusskapī liekamo līdz sestdienas pēcpusdienai, tad pēc uzkodām nāksies skriet vai nu uz degvielas uzpildes staciju, maksājot stipri vairāk, vai pusdienot ārpus mājas. Bez tam pie mums visi lielie tirdzniecības centri ir vaļā svētdienās, svētku dienās, un vienmēr bijis skumji raudzīties, kā pat Ziemassvētku vakarā pārdevējas veikalā rušinās līdz turpat vai vēlai naktij. Protams, nākot arī pircēji, jo tā ir ierasts.
Taču svētīgs ir priekšlikums, ka šis ieradums pamazām jāmaina. Pašlaik par to runā arī Latvijā, Tirgotāju asociācijas līmenī, bet jau tuvākajos mēnešos priekšlikumi par veikalu darba laiku maiņu varētu tikt iesniegti likumdevējiem. Pagaidām gan ir runa tikai par veikalu klusēšanu svētku dienās, līdz svētdienām, domājot par peļņu, vēl netiekam.